Školní výlet 1.A – Hruboskalsko

přidáno: 29. 6. 2021 6:50, autor: Marta Ehmigová
Psal se čtvrtek 24.6. 2021 a nebojácná třída 1.A se vypravila na náročný pěší výlet do Hruboskalska. Vlak byl sice trochu opožděný, ale čekání jsme si vyplnili zpěvem a tancem. Jeli jsme z Nové Paky do Ostroměře a  tam jsme přestoupili a jeli až do Turnova, kde započala naše dobrodružná cesta.

1.A zdolávala velké kopce i údolí. Bolely nás nohy, nemohli jsme skoro dýchat a tekl z nás pot, dokud jsme nedorazili na rozhlednu a skalní vyhlídku Hlavatice, kde jsme se kochali dechberoucím výhledem.

Když jsme byli na začátku, trochu jsme se obávali, co nás čeká. Šli jsme po červené turistické značce (Zlatá stezka Českého ráje) k hradu Valdštejn, kde jsme se zastavili a chvíli jsme si odpočinuli. Prodejní okénko bylo úplně zavalené nakupujícími, proto  jsme z místa nakonec pomalu ale jistě ‚utekli‘. 

Cestu jsme si všichni náramně užívali. Pozorovali jsme přírodu a všechny její krásy, dokonce jsme šli i arboretem. Všude okolo nás byly stromy, které jsme jinde neměli šanci vidět. Také jsme navštívili Adamovo lože a k poslední zastávce jsme došli přes Mariánskou vyhlídku až do Sedmihorek. 

Poslední zaslouženou zastávku jsme si všichni moc užili. Pořádně jsme se najedli, napili, vyfotili, doběhli pro zatoulanou peněženku paní učitelky, a dokonce jsme se i vrátili do dětských let. Zkrátka oddech, který už potřeboval úplně každý. 

Správné zakončení výletu by nebylo bez pozdního příjezdu vlaku, a tak jsme si necelou hodinu povídali na nádraží, dokud nepřijela naše záchrana, která nás po tak dlouhém, vysilujícím, ale úžasném dni odvezla zpět do Nové Paky. 


Anna Müllerová 1. A
Comments