Talentify.me

přidáno: 1. 2. 2021 3:57, autor: Gymnázium a SOŠPg Nová Paka

Chcete někomu předat to, v čem jste dobří?

Potřebujete pomoc tam, kde si nejste jistí?

Zapojte se do projektu Talentify.me 

„Jsem moc ráda, že po dlouholetém úspěšném fungování v Rakousku zahajuje Talentify.me činnost i v České republice. Aplikace spojuje děti z různého prostředí, obohacuje je, zvyšuje jejich odpovědnost, sebevědomí a dovednosti.”
                                                         Silke Horáková, předsedkyně správní rady Nadace Albatros

 

Talentify.me podporuje prostřednictvím online platformy www.talentify.me učení mezi vrstevníky (tzv. peer-to-peer). Funguje jako vzdělávací sociální síť, kde se mezi sebou najde dvojice doučující – doučovaný podle předmětu a věku a domluví si lekci. Ta se odehraje osobně nebo online ve virtuální učebně. Platforma je zdarma. Pro uživatele je bezpečná, při každé registraci ověřujeme, jestli uživatel skutečně navštěvuje uvedenou konkrétní školu.
Talentify.me vzniklo v roce 2015 v Rakousku. Od té doby ho využívá více než 500 škol a kolem 9000 rakouských žáků. V Česku je talentify.me dostupné od roku 2017.

Jak si to mám představit?
Společné učení je založené na vzájemné pomoci uživatelů. Například jeden žák je pokročilý v matematice, ale nejde mu tak dobře čeština. Na Talentify.me
nabízí doučování z matematiky a zároveň může najít někoho, kdo mu pomůže s češtinou. Uživatelé jsou motivováni, aby doučování nabízeli zdarma. Za doučování
například dostávají body navíc do Bonusového klubu. Body mohou proměnit za odměny od partnerů projektu, a získat tak třeba knihy zdarma nebo slevové poukazy.

Naše škola byla 25. 1. zaregistrována jako partnerská škola Talentify.me. V případě vašeho zájmu nebo v případě jakéhokoli dotazu mě kontaktujte a já vám pošlu informace k registraci.

Nejvíc se člověk naučí, když vykládá a vysvětluje!!!

Šárka Horáková, výchovná poradkyně

Comments