ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Účast na projektu "Kraje pro bezpečný Internet"

přidáno: 29. 12. 2018 13:11, autor: Michal Malý
Již tradičně se během letošního září a října naši žáci tříd PRIMA, 1. G a KVINTA zúčastnili v rámci hodin IVT a následně i svého domácího prostředí e-learningového kurzu a nově až tří online soutěžních kvízů. Kurz vč. kvízů je součástí projektu „Kraje pro bezpečný internet“. V tomto zajímavém a osvětovém projektu jsou zapojeny všechny kraje ČR v různém počtu soutěžících škol (více můžete nahlédnout zde). V rámci letošního soutěžního kvízu měřilo síly celkem 24 705 soutěžících (data k 4. 11. 18), v našem kraji to bylo kolem 2 000, z nichž za naši školu se zúčastnilo 57 žáků. V kvízu plus soutěžilo 9 našich žáků.

Během on-line studia si žáci mohli projít následující kurzy – Moje internetové já, Sociální síťování, Teror s názvem kyberšikana, Lovci aneb kybergrooming, Naháči na internetu aneb sexting, Internet jako droga, Není Ing. jako ing. aneb sociální inženýrství, Online obsah na kriminál. Dále si mohli vzhlédnout nově připravená videa seriálu „Zkroť net. Hned!“

Po studiu kurzu a seriálu následovaly soutěžní kvízy, ve kterých mohli žáci soutěžit o věcné ceny nebo o postup do republikového finále. Po zdárném splnění kvízů si mohli žáci stáhnout Diplom.

Za PK IVT Mgr. Michal Malý

www.kpbi.cz  

Comments