ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

V Brlohu opět úspěšní!

přidáno: 4. 12. 2018 8:32, autor: Tomáš Dočekal

Rok se s rokem sešel a máme tu vyhodnocení soutěže Brloh. Připomeňme, že se jedná o zkratku slov Brněnská logická hra a jde o týmovou soutěž určenou pro druhý stupeň základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně.

Soutěž se letos skládala ze třech domácích kol, kde čtveřice soutěžících řeší vždy jeden týden 10 úloh a malého semifinále, kde se řeší 20 úloh.

V letošním roce se do této soutěže přihlásilo celkem 655 družstev z celé České republiky, mezi nimi i tři družstva naší školy. A ta si vedla skutečně výtečně. Tým sekundy ve složení Vitvar Kryštof, Horák Jindřich, Jirásková Tereza, Linhart Filip vybojoval v rámci celé republiky 40. místo a v rámci Královéhradeckého kraje byl druhý!

Družstvo sestavené z žáků tercie a kvarty (Choutka Matěj, Typlt Tomáš, Svoboda Jakub, Kraus Lukáš) je v rámci celé země na 55. místě a v našem kraji třetí nejlepší!

Špatně si nevedl ani náš třetí tým složený z kvartánů (Kiec Jan, Dyntr Tomáš, Černá Andrea, Podlipná Adéla), kterému patří 204. místo v rámci ČR a šesté místo v kraji.

 

Všem soutěžícím děkujeme za účast a zároveň gratulujeme k dosaženým výsledkům.

PK matematiky

Logo Brlohu:Comments