Výlety 2A

přidáno: 1. 7. 2021 4:24, autor: Jana Žižková
Na Kumburku
První výlet se konal v úterý 15.6. 2021. Vyjeli jsme vlakem v 8:20 z Nové Paky ze zastávky do Malé Skály. Někteří žáci se přidali v průběhu cesty a někteří až na místě.

Po příjezdu jsme dorazili na místo předání raftů a nalodili jsme se. Pan instruktor poskytl žákům základní informace o tom, jak se chovat na raftu.

Cesta na raftech probíhala velmi klidně a i počasí bylo krásné.

Po příjezdu do Dolánek jsme vyměnili rafty za koloběžky a po malé pauze na rychlé osvěžení u Dlaskova statku jsme se rozjeli zpět na Malou Skálu. Cesta na koloběžkách proběhla rychle a tak nám po návratu na Malou Skálu zbyl ještě čas na rozchod. Někteří žáci se koupali, někteří vyrazili na nákup občerstvení.

Na zpáteční cestě bylo problémem zpoždění vlaku na odjezdu z Malé Skály, ale nakonec jsem i když se zpožděním do Nové Paky v pořádku dorazili.

 

Druhý výlet probíhal v úterý 24.06.2021. Příjemnou procházkou jsme vyrazili od školy pěšky na zříceninu hradu Kumburk. Cestou tam i zpět jsme hráli hru „kolíček“. Po cestě tam jsme udělali několik zastávek, např. na hřbitově v Brdě, kde je pohřbený místní básník J. Kocourek

Na Kumburku jsme byli nejprve sami, rozdělali jsme si oheň a opekli, co si kdo přinesl. Během našeho opékání se žáci střídali a ve skupinách vyšli na vyhlídkovou věž a podívali se i do sklepení. Mezitím se na Kumburku objevila další cizí třída a několik rodin s dětmi.

Zpáteční cesta byla o něco rychlejší, bylo potřeba stihnout spoje. V rámci dne třídního učitele pak zazněla píseň Znám já jeden krásný zámek, která se podle pověstí ke Kumburku vztahuje, a kterou většina žáků třídy neznala.

ą
Jana Žižková,
1. 7. 2021 4:24
Comments