ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Zadání Bonusového kola Přírodovědné ligy 2018/2019 (autor: Josef Křeček)

přidáno: 5. 12. 2018 12:08, autor: Josef Křeček

V prvním kole letošní ligy jsme se inspirovali stým výročím vzniku Československé republiky, v Bonusovém kole se zase budeme věnovat patnáctému výročí vzniku naší Přírodovědné ligy. Odpovězte správně na následujících deset otázek, za každou správnou odpověď můžete získat 5 bodů, celkem tedy až 50 bodů. Zatápejte tedy pomocí internetu, starších kamarádů nebo jiných zdrojů v historii Přírodovědné ligy a zkuste odpovědět na tyto dotazy:

1.      Jak se jmenovala úplně první úloha prvního kola nultého ročníku Přírodovědné ligy?

2.      Dvakrát v historii Přírodovědné ligy se stalo, že jak absolutní pořadí, tak i kategorii Junior vyhrála dívka. Je to pravda – ano nebo ne?

3.      Jaké bylo zatím nejlepší umístění soutěžícího z kategorie Junior v absolutním pořadí soutěžního ročníku?

4.      Jeden z ročníků Přírodovědné ligy byl zvláštní tím, že finále – Přírodovědná liga mistrů – proběhlo poněkud odlišnou formou než v jiných ročnících. Ve kterém to bylo roce a jaká byla forma finále?

5.      V jednom z prvních ročníků Přírodovědné ligy proběhlo jedno ze soutěžních kol v cizím jazyce, a to v němčině. Je to pravda – ano nebo ne?

6.      Byla někdy cílem exkurze Přírodovědné ligy tepelná elektrárna?

7.      Několik otázek ve finálových testech Přírodovědné ligy bylo inspirováno úspěšným pořadem České televize Zázraky přírody. Ten vzniká ve spolupráci s Talentcentrem gymnázia v jednom středočeském městě. Ve kterém?

8.      Čím byla zvláštní exkurze Přírodovědné ligy 2006 do Jaderné elektrárny Temelín? Nápověda: šlo o složení účastníků exkurze resp. o klíč pro účast na této exkurzi.

9.      Ve kterém kabinetě v době vzniku Přírodovědné ligy sídlil koordinátor Přírodovědné ligy RNDr. Josef Křeček?

10.   Kolikrát vyhrál absolutní pořadí Přírodovědné ligy soutěžící, který v roce svého vítězství maturoval?

Svá řešení zasílejte na adresu josef.krecek@gymnp.cz nebo je odevzdávejte v papírové podobě autorovi úlohy do kabinetu č. 16 nejpozději do 19. 12. 2018. Toto kolo není spojeno s rychlostní prémií.

Úspěch nejen v Bonusovém kole a krásný čas předvánoční vám přeje

 

                                                                                                                                Josef Křeček

 

Start Bonusového kola: 6. 12. 2018

Konec kola:  19. 12. 2018

Maximální počet bodů: 50

Start 6. kola: 7. 2. 2019


Comments