ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Zprávy z Přírodovědné ligy: od čtvrtka Bonusové kolo, stále můžete navrhovat nové logo!

přidáno: 3. 12. 2018 8:35, autor: Josef Křeček
Ve středu 5. 12. končí páté, tedy chemické, kolo Přírodovědné ligy (jeho zadání si můžete připomenout v příloze tohoto článku). Od čtvrtka 6. 12. až do středy 19. 12. si pak můžete vylepšit své skóre až o 50 bodů v Bonusovém kole, jehož tématem bude......pssssst!!! Je to tajné! Po skončení Bonusového kola přijde tradičně nejoblíbenější část soutěžního ročníku - zimní ligová přestávka, která potrvá až do 6. února 2019. Pak už přijde jen 6. kolo a budeme znát 15 finalistů, kteří se 8. března utkají v Přírodovědné lize mistrů.

Až do 31. 12. 2018 můžete na adresu josef.krecek@gymnp.cz v elektronické podobě ve formátu PDF nebo JPG posílat své náměty na nové logo PL. Zatím se sešly 4 velmi pěkné návrhy, konkurence však bude nakonec určitě ještě větší. Autor vítězného návrhu bude odměněn diplomem a věcnou cenou a spolu s účastníky PL pojede 24.  dubna 2019 na exkurzi do Světa techniky v Ostravě - Dolních Vítkovicích. Připomeňme si znovu, jaké požadavky má nové logo splňovat:

1.       Mělo by obsahovat název školy „Gymnázium a SOŠPg Nová Paka“ a název soutěže „Přírodovědná liga“.

2.       Mělo by být jednoduché, nekomplikované, přehledné i v malém formátu (např. tak, jak  v dosavadní podobě v náhledu upoutává na články týkající se PL na stránkách
www.gymnp.cz ).

3.       Jako plus by byla brána skutečnost, kdyby logo  vystihovalo základní myšlenku soutěže, tedy to, že jde o komplexní přírodovědnou soutěž s úlohami z fyziky, chemie, biologie (resp. přírodopisu), geografie (resp. zeměpisu), matematiky a všeobecných znalostí.

4.       Musí být originální, nesmí vzniknout kopírováním nebo úpravou nějakého již existujícího loga – pozor na plagiátorství, které je v ČR trestným činem!

5.       Nemělo by se nijak vztahovat ke členům Realizačního týmu Přírodovědné ligy, tedy osobám koordinátora PL a autorům soutěžních úloh. Za čas mohou PL připravovat třeba úplně jiní lidé a logo by i pak mělo být použitelné. Lidé odcházejí, myšlenka zůstává.

6.       Logo by mělo být vkusné a v souladu s dobrými mravy.Comments